Dnešní doba je uspěchaná. Společnost by nejraději chtěla vše teď a nejlépe hned. Nároky, jak na život, tak na vztahy, tak na peníze a v neposlední řadě na zdraví, se neustále zvyšují. Rychlost ale není vždy kladně hodnocená vlastnost. Však si vzpomeňme, že to nejkrásnější a příjemné, někdy v životě prostě může trvat delší dobu, než se k tomu dopracujeme. Třeba taková květina. Když zasadíte semínko, tak vám taky nevykvete hned druhý den. Musíte ji zalévat a s láskou opečovávat než jednoho krásného dne vykvete. Někdy to trvá dny, týdny a třeba i měsíce. A v tom je rozdíl v dnešní době.
Už dříve naše prapraprababičky a praprapradědečkové věděli, že život na zemi řídí slunce a měsíc. Že pro kvalitní sadbu jak bylin, tak ovoce a zeleniny, jsou důležité fáze měsíce. Věděli, že příroda řídí biologické rytmy lidí. Dnes se ale od těchto kořenů odvracíme. Když se nám nedaří nebo nás něco bolí, tak saháme hned po zázračné pilulce všeho druhu od bolestí kloubů po roztoče v těle. Denodenně vidíme v reklamách v televizi, v rádiu a na billboardech, že prášky všeho druhu nám přeci uleví od neduhů snadno a rychle. Kdo by se taky chtěl dlouho trápit s bolestí, že?
Tyto situace se dají řešit, ale i přijatelnější cestou, která vás nestojí ani korunu a navíc prospívá vašemu tělu.
Za pár let bude příroda a přírodní věci zase trendy a cool. Už dnes si menší procento lidí začíná uvědomovat, že síla, kterou ukrývá příroda, je neporazitelná a hlavně šetrná pro naše těla.
Schválně, až vás bude příště trápit nějaká situace níže popsaná, zkuste naši radu a uvidíte ten rozdíl.
Těchto 10 babských rad totiž zaručeně funguje.
Jak tedy na to?
1) BOLEST HLAVY
Pokud vás zase souží bolest hlavy, běžte si jí umýt. Každý z nás si myje vlasy. Věděli jste, že v okamžiku, kdy zaznamenáte začínající bolest a hned si jdete umýt vlasy, tak bolest do pár minut odezní? Ještě účinnější je, když si dáte záměr. To znamená, že si v duchu řeknete například: „Stejně jako voda teče, tak i má bolest odtéká s ní.“
2) PSYCHICKÁ ÚNAVA
Napusťte si vanu s příjemně teplou vodou. Do vany nasypte sůl, úplně postačí hrubozrnná mořská sůl. Přimíchejte například levandulovou pěnu a můžete relaxovat. Levandule uvolňuje napětí a sůl dezinfikuje tělo od škodlivin, které způsobují stres.
3) NESPAVOST
Ohřejte si mléko, do něj dejte lžíci medu a s láskou ho vypijte. Vyvětrejte místnost. Čerstvý vzduch = kvalitní spánek. Uléhejte do postele s vděčností za to, co máte. Myslete na hezké věci, které se vám staly. Účinný je také meduňkový čaj.
4) NEROZHODNOST
Říká se: „Ráno moudřejší večera.“ Zkuste se na některá životní rozhodnutí vyspat a věci, které se zdály večer složité, můžou být ráno jednodušší. Podobná rada zní, dejte si na rozhodnutí 48 hodin. Situace si sednou a vy budete mít lepší nadhled pro rozhodnutí, jestli ano či ne.
5) MĚSÍC
Při úplňku a novoluní se drží lehčí půst. To proto, abychom ulevili zažívacímu systému. Úplněk a novoluní jsou pro nás dny, kdy bychom se měli zastavit a spočinout. Novoluní se vyznačuje novými začátky, je to čas změn. A při úplňku necháváme odejít vše, co nás tíží nebo stresuje.
6) BOLEST BŘICHA
Mátový čaj, nejlépe z čerstvé máty.
7) KOŽNÍ PROBLÉMY
Opary a suchá pokožka. Kokosový olej nejlépe kvalitní a v BIO podobě. Dále je dobrý také na vlasy. Po umytí lehce vmasírujte do konečků a máte nejen voňavé vlasy, ale i zdravě vypadající.
8) NÁLADA
Koho sužuje chladnější počasí by měl do svého jídelníčku zařadit více potravin, které zahřívají zevnitř jako třeba skořici, kari nebo chilli.
9) NACHLAZENÍ
Čaj s čerstvého zázvoru s citronem a medem. Vhodné je se nahřát v teplé vaně a poté rovnou do postele a řádně zakrýt. A do rána jste fit.
10) SMUTEK
Na smutek se dá vyzrát nejen tím, že si dovolíte se vyplakat, ale také na něj má blahodárný vliv růže. K růžím čichejte či si pořiďte růžovou vodu. Při smutku použijte. Růže totiž dodávají radost.
„Chceš se míti lépe?“
„Uč se oceniti chvilky malého štěstí, aby ses uměl těšiti z velkého štěstí, až k tobě přijde.“
Je nejvýš důležité, aby ses dal ovládnouti dobrou náladou v okamžiku, kdy ses ráno probudil a začínáš nový den.”
Zdroj: Zlatá pokladnice dobrých rad, 1937; (Krásná paní, rok vydání: 2017)
Autor: Martina Kulichová